Karzełek Teddy – puszysta „przytulanka”

Królik Karzełek Teddy

Króliki to niezwykle popularne zwierzęta domowe. I trudno się temu dziwić – są one bowiem wyjątkowo towarzyskie, wdzięczne i bardzo łagodne. Co ważne dla większości, króliki nie są także przesadnie wymagające. Do pełni szczęścia wystarczy im bowiem zdrowe jedzenie, kilkugodzinny wybieg i, nierzadko, towarzystwo. Wyjątkiem nie są tu oczywiście króliki rasy Karzełek Teddy. Jeśli zatem zastanawiasz się nad zakupem tego zwierzaka, serdecznie zapraszamy do lektury!

Karzełek Teddy – nieuznana rasa

Historia rasy Karzełek Teddy nie jest do końca znana. Wiadomo jednak, że gatunek powstał w Europie Zachodniej za sprawą skrzyżowania angory z innymi rasami miniaturowymi. Obecnie Karzełek Teddy nie jest rasą uznaną w Polsce, jednak – co uznaje się za sukces – w Holandii białowłosy Teddy z niebieskimi oczami został oficjalnie uznany za rasę. Prace nad ustaleniem wzorca trwają natomiast w Niemczech, Austrii, Holandii i Czechach.

Perski Pluszowy – miła maskotka?

Ciekawostką niewątpliwie jest fakt, że inną nazwą dla rasy Karzełek Teddy jest Perski Pluszowy. Nie jesteśmy pewni, czy Teddy jest podobny do Kota Perskiego, ale z całą pewnością wizualnie przypomina maskotkę z miękkiego pluszu. Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej uroczy pupil w dalszym ciągu pozostaje żywym stworzeniem, któremu należy się szacunek oraz odpowiednie traktowanie.

Piękność w rozmiarze XS

Karzełek Teddy to najmniejsza istniejąca rasa królika. Przedstawiciele tegoż gatunku posiadają wyjątkowo krótki tułów i niewielkich rozmiarów głowę. Ich uszy są stosunkowo krótkie, a oczy duże i wypukłe. Uroku, bez wątpienia, dodaje im także niewielki ogonek. Prawdziwy podziw budzi jednak przede wszystkim gęsta sierść, która pokrywa całe ciało króliczka. W związku z tym Karzełek Teddy powinien być wyczesywany co najmniej 2 razy w tygodniu. Połknięcie sierści może być bowiem dla niego śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Króliki czy szczeniaki?

Powszechnie mówi się, że Karzełki Teddy z charakteru bardziej przypominają pieski, niż króliki. Są one bowiem niezwykle towarzyskie i wierne swojemu człowiekowi. Oprócz tego są także wyjątkowo łagodne i chętne do zabawy. Musisz pamiętać jednak, że wiele czynników zależy… Od Ciebie. Jeśli poświęcisz swojemu pupilowi dużo czasu, możesz być pewien, że zostaniecie najlepszymi przyjaciółmi. Jeśli jednak potraktujesz go jak zabawkę, z całą pewnością nie wróżymy Wam świetlanej przyszłości.

To zwierzak dla mnie!

Wierzymy jednak, że decyzję o posiadaniu zwierzaka przemyślisz co najmniej kilkukrotnie. Jeśli zatem jesteś pewien, że Karzełek Teddy to pupil odpowiedni dla Ciebie, koniecznie poszukaj dobrej hodowli. Pamiętaj, że na charakter zwierzaka w dużym stopniu wpływają doświadczenia ze wczesnego dzieciństwa. Oznacza to, że jeśli królik od zawsze był odpowiednio traktowany, z całą pewnością w przyszłości nie będzie bojaźliwy ani wycofany. Jeśli jednak postanowisz kupić przyjaciela z pseudohodowli, wiedz, że będzie to loteria. Twój króliczek może się bowiem okazać zarówno duszą towarzystwa, jak i strachliwym, nieśmiałym stworzeniem.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.