Sylwestrowy spacer z psem – co robić?

Nie ulega wątpliwości, że dla ogromnej części zwierząt Sylwester to prawdziwy horror. Bo choć trafiają się czworonogi, które praktycznie nie zwracają uwagi na huk fajerwerków, większość, niestety, ogarnia prawdziwa panika. Warto pamiętać, że psy mają o wiele bardziej czuły słuch niż ludzie, toteż mają pełne prawo przestraszyć się niespodziewanego hałasu. Dziś opiszemy profilaktyczne metody na bezpieczny sylwestrowy spacer z psem. Serdecznie zapraszamy do artykułu!

Sylwestrowy spacer z psem – wyjdź wcześniej

Większość właścicieli psów co roku słusznie zwraca uwagę na fajerwerki puszczane na długo przed północą. I niemal wszyscy są zgodni: gdyby chodziło o petardy o północy, nikt nie miałby do nikogo pretensji. Prawdziwym problemem są jednak osoby, które rozpoczynają imprezę znacznie wcześniej, czyli, na przykład, w samo południe. Pamiętaj jednak, że im bliżej wieczora, tym większe prawdopodobieństwo spotkania podczas spaceru kogoś, kto postanowił puszczać fajerwerki. Już, teraz, w tym momencie. W związku z tym w Sylwestra ostatnią „rundkę” zróbcie stosunkowo wcześnie. Jesteśmy przekonani, że Twój pupil bez większego problemu wytrzyma dodatkowe parę godzin, a dzięki temu możecie uniknąć ogromnych pokładów stresu.

Zainwestuj w dodatkową obrożę

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że wystraszony pies nie potrafi myśleć racjonalnie. Gdy coś go przerazi, najpewniej podkuli ogon i będzie próbował biec przed siebie ile sił w łapach. Momentalnie zapomni o swoim właścicielu i ciepłym legowisku, a przypomni sobie dopiero wtedy, gdy nie będzie wiedział, gdzie właściwie się znajduje. Wbrew pozorom w stresowych sytuacjach psiakom bardzo często udaje się wydostać z obroży i pognać przed siebie, a właściciele zostają ze smyczami i obrożami w ręku. W związku z tym jeśli wiesz, że Twój czworonóg jest lękliwy, w Sylwestra zabezpiecz go podwójnie. Zapnij na jego szyi dwie obroże (lub załóż obrożę i szelki) i prowadź go na dwóch smyczach. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twój pupil, wyślizgnąwszy się z jednego z akcesoriów, dalej będzie zapięty do drugiego.

Sylwestrowy spacer z psem – załóż dodatkową adresatkę

Zdarzają się jednak różne sytuacje. Niektóre pupile, nawet te najlepiej zabezpieczone, mogą po prostu uciec. Co zatem możesz zrobić dodatkowo? Nie od dziś wiadomo, że każdy psiak powinien mieć adresatkę przypiętą do obroży. Sylwestrowy spacer z psem jest jednak zupełnie innym doznaniem, niż codzienna wędrówka. Jeśli zatem już założyłeś swojemu pupilowi dodatkową obrożę (lub szelki), koniecznie przypnij do niej również zapasowy egzemplarz adresatki. Po co? Otóż gdy przestraszony czworonóg ucieka, po prostu bezmyślnie gna przed siebie. Oznacza to, że podczas ucieczki może zaplątać się w pierwszy lepszy krzew i, najzwyczajniej w świecie, zerwać swoją obrożę. A wisząca na krzaku adresówka naprawdę nie wpłynie pozytywnie na sytuację i z całą pewnością nie pomoże w odnalezieniu czworonoga… Druga obroża wraz z zapasową adresówką mogą całkowicie zmienić obrót wydarzeń.

Podsumowując…

Jak zapewne zauważyłeś, w dzisiejszym artykule poruszyliśmy hasło „Sylwestrowy spacer z psem”. W kolejnym tekście skupimy się natomiast na wszelkich metodach, które pomogą Twojemu pupilowi przetrwać ten niezwykle trudny czas. Wbrew pozorom sama obecność właściciela nie wystarczy, by podnieść lękliwego czworonoga na duchu. Istnieją jednak sposoby, by choć trochę ulżyć mu w cierpieniach.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.