Gryfonik – czarodziej niewielkich rozmiarów

Pies Gryfonik

Masz wybujałą wyobraźnię? Wierzymy na słowo! Spróbuj zatem zobrazować sobie krzyżówkę Pinczera… z Mopsem. Ale po kolei! Niedawno zdarzyło nam się pisać o jednym z największych psów świata – Wilczarzu Irlandzkim. W związku z tym, aby równowaga w przyrodzie została zachowana, dziś przedstawiamy Ci prawdziwie mikroskopijnego psa rasy Gryfonik. Jeśli jesteś zainteresowany, serdecznie zapraszamy do dalszej lektury!

Gryfonik – turysta z Belgii

Nie ulega wątpliwości, że obecnie rasy pokroju Mops, czy też Buldog Francuski, są bardzo modne. W związku z tym wydawać by się mogło, że Gryfonik jest dość współczesną krzyżówką. To jednak niezwykle mylne założenie, które nie ma absolutnie żadnego pokrycia z rzeczywistością. Gryfonik bowiem pierwszy raz został skrzyżowany już w XIX wieku na terenie Belgii. A to oznacza, że to pupil z niezwykle bogatą tradycją!

Przyjaciel miejscowych dorożkarzy

Jak powszechnie wiadomo, w tamtych czasach tradycyjnym środkiem transportu były dorożki. Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że naturalną potrzebą dorożkarzy było posiadanie towarzystwa. W związku z tym wymyślono rasę pupila, która charakteryzowała się zarówno sprytem i przebiegłością, jak i przywiązaniem do swojego człowieka. I to, w zasadzie, nie zmieniło się do dziś.

Gryfonik – pies Albusa Dumbledore’a?

Choć nazwa rasy może wydawać się znajoma, uprzedzamy – nie ma ona nic wspólnego ze światem Harry’ego Pottera. No, może oprócz tego, że Gryfoniki to naprawdę magiczne pieski, które wyglądem przypominają czarodziejów! Charakteryzują się bowiem zabawnym „zarostem”, dzięki któremu wyglądają, jakby właśnie zgłębiały ostatni krąg magii. A uroku dodaje im fakt, że dorosłe osobniki nie przekraczają wagi 6-ciu kilogramów.

Belgijski, brukselski czy brabancki?

Umaszczenie rasy Gryfonik nie jest jednak taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Obecnie wyróżniamy bowiem 3 szaty owych pupili: belgijską, brukselską oraz brabancką. Gryfoniki belgijskie i brukselskie charakteryzują się twardą i potarganą sierścią. Osobnik „belgijski” różni się jednak od brukselskiego kolorem umaszczenia – ten pierwszy jest bowiem czarny (często czarno-brązowy), zaś drugi – rudy. Gryfonik brabancki to jednak zupełnie inna bajka. Ten zwierzak ma bowiem zupełnie krótką i gładką sierść (i nie ma czarodziejskiej brody). W związku z tym jest pupilem, który w zasadzie nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Kolorystycznie to odmiana ruda z charakterystyczną maską.

Perfect dog doesn’t exi…

Można śmiało stwierdzić, że Gryfonik jest rasą idealną. Oprócz uroczego wyglądu ma bowiem naprawdę wspaniały charakter! To niezwykle wierne i towarzyskie pieski, które są doskonałymi przyjaciółmi zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Bez problemu akceptują również inne zwierzaki. Gryfonik to rasa umiarkowanie energiczna i powściągliwie stróżująca. Wszelką obecność intruzów na swoim terenie sygnalizuje wyjątkowo cichym i delikatnym szczekaniem. Żeby jednak właścicielom nie było zbyt dobrze – musi być jakieś „ale”! Gryfoniki lubią sobie pochrapać…

To pies idealny dla mnie!

Trzeba przyznać, że trudno o mniej uciążliwą rasę, niż Gryfonik. To zwierzęta względnie zdrowe i łatwe w utrzymaniu ze względu na swoje niewielkie rozmiary (np. mało jedzą). Jeśli więc uważasz, że Gryfonik będzie dla Ciebie idealnym pupilem – nie wahaj się! Znajdź dobrą hodowlę i… Do dzieła! Nie zapomnij o zatyczkach do uszu – chrapanie może okazać się odrobinkę uciążliwe.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.