Devon Rex – małpa w ciele kota?

Kot Devon Rex

Wiele zwierzaków na co dzień udowadnia nam, że to wcale nie uroda świadczy o wdzięku. Weźmy za przykład koty rasy Sfinks lub psy rasy Mops… Choć tym zwierzakom daleko do ideałów, mają one całą rzeszę miłośników, którzy po prostu je kochają. Podobnie sprawa ma się z kotami Devon Rex. Mimo że na pierwszy rzut oka to niezwykle dziwne i, poniekąd, kosmiczne zwierzaki, nie można odebrać im uroku. Zapraszamy do poznania tej rasy nieco bliżej!

Devon Rex – kot, małpa czy pies?

Można powiedzieć, że o pupilach Devon Rex krążą legendy. Bo choć to stosunkowo nowa rasa (powstała w roku 1960), dała popalić już niejednemu właścicielowi. Nie bez kozery mówi się zatem, że przedstawiciele tego gatunku to małpy (lub psy!) w ciele kotów. Ale czy tego typu opowiastki mają faktyczne pokrycie z rzeczywistością? Zdecydowanie tak! Koty rasy Devon Rex uwielbiają bowiem chodzić na smyczy i aportować, a także merdają ogonem na znak radości. Cechuje je również niezwykła miłość do wspinania się na najwyższe punkty pomieszczenia, w którym się znajdują. A huśtanie się na zasłonach to dopiero frajda! To niezwykle wesołe i energiczne futrzaki, które potrzebują dużej dawki ruchu i zabawy.

Przystojnie brzydki kot

Wizualne aspekty kotów rasy Devon Rex budzą sporo kontrowersji. Wśród różnych ludzi panują bowiem skrajnie odmiennie opinie. Jedni twierdzą bowiem, że przedstawiciele tej rasy to prawdziwe paskudy, inni zaś – że to najpiękniejsze koty świata. Devon Rexy na tle innych ras wyróżniają się bowiem niewielką głową, ogromnymi oczami i nieproporcjonalnie dużymi uszami. Oprócz tego są posiadaczami niezwykle krótkiej sierści – to z kolei sprawia, że wszelkie pomarszczenia na ich skórze są świetnie widoczne. W związku ze specyficznym włosiem coraz częściej powielany jest niebezpieczny mit, który (w określonych przypadkach) może prowadzić do przykrych konsekwencji…

Rasa (nie)bezpieczna dla alergików

Mowa oczywiście o informacji, która obiegła już cały internet – Devon Rex to rasa odpowiednia dla alergików. W tym miejscu czujemy się zobowiązani powiedzieć głośno i wyraźnie, że jest to absolutna nieprawda. Sierść kotów nie wpływa bowiem w żaden sposób na reakcje alergiczne. Prawdziwą przyczyną uczuleń jest… białko obecne w ślinie, naskórku i moczu. Nie ma zatem znaczenia, czy kot jest łysy czy owłosiony – uczulać może dokładnie w taki sam sposób.

Czy Devon Rex jest dla Ciebie?

Devon Rexy to zwierzaki, które udowadniają, że nie wszystkie koty chodzą własnymi drogami. Ten gatunek podąża raczej… trasą swojego właściciela. To pupile, które nie cierpią samotności. W związku z tym na pewno nie sprawdzą się u osób, które wracają do domu tylko po to, by się przespać. Jeśli jednak jesteś typem domatora i sporo czasu spędzasz w mieszkaniu – Devon Rex to zwierzak dla Ciebie! Możesz być pewien, że futrzasty przyjaciel będzie towarzyszył Ci we wszystkich codziennych czynnościach.

Chcę go kupić!

I choć mówi się, że miłości nie można kupić, Devon Rexy udowadniają, że od każdej reguły są wyjątki. Jeśli zatem jesteś zdecydowany na zakup kota tej rasy, nie wahaj się! Jesteśmy przekonani, że będzie on dla Ciebie prawdziwym przyjacielem.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.