Kot rosyjski niebieski – wszędobylski marynarz

Kot rosyjski niebieski

Kot rosyjski niebieski to zwierzak, na którego widok twardziele rozpływają się, a pozostali aż piszczą z zachwytu. Bo choć wizualnie to prawdziwy arystokrata, z charakteru w dalszym ciągu pozostaje uroczym i wyjątkowo towarzyskim kociakiem. Kot rosyjski niebieski jest wspaniałym przyjacielem i niezastąpionym kompanem dla osób, które poświęcają mu wystarczająco dużo uwagi. Czy zatem jest to zwierzak dla Ciebie? Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kot rosyjski niebieski – skąd przybył?

Zapewne fakt, że kot rosyjski niebieski pochodzi z Rosji, nie będzie dla nikogo żadną niespodzianką. Może jednak warto odrobinę bardziej zagłębić się w jego historię? Pierwsze koty tego typu prawdopodobnie pochodziły z Archangielska. To właśnie tam żyły w stanie półdzikim przez dziesiątki lat, aby następnie stać się towarzystwem dla miejscowych marynarzy. Mężczyźni zabierali owe zwierzaki na pokłady statków, aby te walczyły z gryzoniami i… Przynosiły im szczęście. Mało kto wie, że koty rosyjskie niebieskie swego czasu nosiły miano amuletów, przez co stały się cennym „towarem”. Zdarzało się, iż marynarze sprzedawali zwierzaki po drugiej stronie brzegu, a chętnych, z całą pewnością, nie brakowało.

Ostrożny analityk

I ciężko się temu dziwić. Wszyscy, którzy na co dzień mają styczność z kotami, świetnie zdają sobie sprawę, jak specyficzne są to zwierzaki. Koty to prawdziwi filozofowie, a kot rosyjski niebieski wcale nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Cechuje go roztropność, a to oznacza, że nie robi niczego pochopnie. Kot rosyjski niebieski zdecydowanie preferuje spokojną analizę sytuacji i chłodne podejście do tematu. W związku z tym pupil tej rasy podchodzi do obcych z widoczną rezerwą. Jeśli zatem chcesz zaprzyjaźnić się z kotem rosyjskim niebieskim, musisz się naprawdę postarać!

Wrażliwy towarzysz człowieka

Kiedy już jednak uda Ci się tego dokonać, możesz być pewien, że zyskałeś przyjaciela na dobre i złe. Kot rosyjski niebieski przywiązuje się bowiem do swojego opiekuna, dzieląc z nim dosłownie każdy możliwy moment życia. W związku z tym przedstawiciele tej rasy są polecane przede wszystkim dla osób, które większość swojego czasu spędzają w domu – np. dla emerytów. Jeśli jednak marzysz o kocie rosyjskim niebieskim, a wiesz, że nie będziesz w stanie poświęcić mu każdej wolnej minuty, po prostu załatw mu inne towarzystwo. I bynajmniej nie mamy tu na myśli nowego opiekuna! Pupil tej rasy, z całą pewnością, dogada się nie tylko z innym kotem, ale także z psem.

Kocia wersja Mona Lisy

Niewątpliwą ciekawość wzbudza także wygląd kota rosyjskiego niebieskiego. To wyjątkowo piękne stworzenia, które swoją urodą mocno wyróżniają się na tle innych ras. Wbrew pozorom jednak dbanie o tego typu zwierzaka jest nad wyraz łatwe. W porównaniu np. do sfinksa, kot rosyjski niebieski to definicja prostoty, jeśli chodzi o pielęgnację. Jak zatem dbać o urodziwe futro zwierzaka? Wystarczy wyczesać je raz w tygodniu. I to wszystko! Jesteśmy przekonani, że niewielka ilość czasu poświęcona zabiegom pielęgnacyjnym wywoła na pyszczku Twojego pupila jeszcze większy uśmiech. Wiedziałeś, że kot rosyjski niebieski, właśnie ze względu na uniesione kąciki warg, nazywany jest… Kocią Mona Lisą?

O czym warto pamiętać?

Kot rosyjski niebieski, przede wszystkim, potrzebuje Twojej uwagi, co zresztą na każdym kroku będzie Ci demonstrował. Jeśli zatem jesteś typem domatora, nie powinieneś widzieć w tym żadnego problemu. W końcu głaskanie kota potrafi umilić każdą pracę domową, czyż nie? Pamiętaj również, iż przedstawiciele tej rasy to introwertycy. Bo choć, przez wgląd na ich sylwetkę, nazywane są „kocimi dobermanami”, ze sportem mają one niewiele wspólnego. Ze wszystkich możliwych opcji z całą pewnością wybiorą kanapę i wygodnicki tryb życia.

Jeśli zatem wolisz film i kanapę od imprezy, a marzy Ci się tego typu pupil, nie wahaj się! Jesteśmy przekonani, że stworzycie doskonały duet, który dogada się na każdej płaszczyźnie.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.