Kot brytyjski krótkowłosy – cichy introwertyk

Kot brytyjski krótkowłosy

Koty to obecnie jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. I trudno się temu dziwić – to wspaniali towarzysze i wierni przyjaciele. Do tego nie wymagają codziennych spacerów ani przesadnie specjalistycznej opieki. Wyjątkiem nie jest w tym przypadku Kot brytyjski krótkowłosy. To niezwykle sympatyczny pupil, który, w przeciwieństwie do większości ras, nie jest nachalny ani nieustępliwy. Czy to zatem zwierzak dla Ciebie? Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kot brytyjski krótkowłosy – rzymski ochroniarz

Historia Kota brytyjskiego krótkowłosego sięga czasów starożytnego Egiptu. To właśnie stamtąd pochodzi bowiem pierwsza wzmianka dotycząca tej, niezwykle popularnej dziś, rasy. W późniejszych latach Kot brytyjski krótkowłosy zawędrował aż do Półwyspu Apenińskiego, gdzie zdobył sympatię rzymskich żołnierzy. Okazało się bowiem, że rasa ta wspaniale radzi sobie w roli… Ochrony! Koty świetnie sprawdziły się bowiem w pilnowaniu pożywienia przed gryzoniami.

Prawie wymarła rasa

Okres II Wojny Światowej okazał się być klęską nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. To właśnie wtedy omawiana rasa prawie wyginęła. Dopiero po zakończeniu wojny postanowiono odtworzyć gatunek. Nieliczne osobniki, które przeżyły, zostały zatem skrzyżowane między innymi z Kotami Perskimi oraz Rosyjskimi Niebieskimi. Tego typu mieszanki poskutkowały natomiast ogromnym zróżnicowaniem w umaszczeniu Brytyjskiego Krótkowłosego – obecnie mówimy o 150 odmianach.

Wyjątkowo cichy arystokrata

Okazuje się, że nie tylko wygląd jest wyjątkową zaletą tego zwierzaka. Na tle innych gatunków Kot brytyjski krótkowłosy to prawdziwy skarb. Bardzo rzadko wydaje z siebie jakiekolwiek dźwięki i nie zabiega przesadnie o zainteresowanie swojego właściciela. Bez problemu także jest w stanie sam znaleźć sobie zajęcie i chętnie zostaje sam w domu. Nie jest także zanadto nachalny – wystarczy prosty sygnał, aby zwierzak zajął się sobą.

Majestatyczny indywidualista

I choć Kot brytyjski krótkowłosy jest w zasadzie „samowystarczalny”, nie ulega wątpliwości, że lubi towarzystwo ludzi – w granicach rozsądku. Uznaje się go za wspaniałego towarzysza rodziny i przyjaciela dzieci. Warto jednak wspomnieć, że choć jego sierść wizualnie może przypominać plusz, daleko mu do maskotki. Pupil tej rasy nie lubi być brany na ręce i nie przepada za przytulaniem. Bez dwóch zdań lubi swoją przestrzeń i wymaga od właściciela godnego, poważnego traktowania.

Względnie zdrowy okaz

Kot brytyjski krótkowłosy to także względnie zdrowa rasa, która nie wymaga cotygodniowych wizyt u weterynarza. Jest jednak jedno niewielkie „ale”… Każdy przedstawiciel tego gatunku uwielbia jeść. W związku z tym należy pilnować jego diety, dawkować karmę oraz kontrolować jego wagę. Nigdy nie zostawiaj pupilowi miski wypełnionej jedzeniem – możesz być pewien, że zje pełną porcję, a na końcu wyliże miskę do czysta. Pamiętaj, że to Ty jesteś odpowiedzialny za zdrowie swojego zwierzaka, więc jesteś zobowiązany do dawkowania jego pożywienia w odpowiedni sposób.

Czy to zwierzak dla mnie?

Jeśli lubisz zwierzęta, ale jednocześnie szanujesz swoją przestrzeń, Kot brytyjski krótkowłosy to zdecydowanie zwierzak dla Ciebie. Przedstawiciel tej rasy, z całą pewnością, nie wyleje na Ciebie wiadra miłości, jednak obdarzy Cię należytym szacunkiem. Dodatkowo ta rasa kota jest wyjątkowo łaskawa nawet dla osób, które nie mają doświadczenia ze zwierzętami. Jeśli zatem zastanawiasz się nad kupnem przyjaciela, a nigdy wcześniej nie opiekowałeś się kotem, Kot brytyjski krótkowłosy będzie doskonałym wyborem. Powodzenia!

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.