Kot bengalski – przyjacielska wersja lamparta

Kot bengalski

Jesteś miłośnikiem kotów? Zawsze chciałeś mieć w domu sprywatyzowaną wersję dzikiego zwierzęcia? A może po prostu rozglądasz się za wiernym przyjacielem? Jeśli odpowiedziałeś „tak” przynajmniej raz, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Kot bengalski będzie dla Ciebie doskonałym pupilem. Trzymaj się jednak na baczności – nie bez powodu mówi się, że ta rasa to „kocie sroki”… Możesz być pewien, że Twój zwierzak pokocha przede wszystkim błyskotki, które znajdują się w Twoim mieszkaniu.

Krzyżówka kota z lampartem?

O kotach bengalskich świat po raz pierwszy usłyszał w roku 1961, a więc stosunkowo niedawno. To właśnie wtedy zafascynowana dzikimi kotami biolog Jean Mill postanowiła stworzyć… krzyżówkę kota z lampartem. Po pierwszej udanej próbie musiała jednak poprzestać. Nieszczęśliwy przypadek sprawił bowiem, że zbiegło się to z tragicznym wydarzeniem – ze śmiercią jej męża. Świat jednak nie zapomniał o kotach bengalskich. Początkiem lat 70. Willard Centerwall przejął pałeczkę i rozpoczął badania nad odpornością na białaczkę typu C. Miało to na celu ocenienie, czy dziedziczenie tej choroby jest możliwe.

Powrót do przeszłości

I w ten oto sposób historia zatacza koło. Opowieść wraca bowiem do pierwszej „mamy” kotów bengalskich – Jean Mill. Jednak po kolei… Gdy Willard Centerwall odkrył, że koty bengalskie nie mają genu odpowiedzialnego za rozwój testowanej choroby, postanowił skrzyżować dzikiego osobnika z kotem domowym. Po udanej próbie w roku 1980 postanowił przekazać cały miot (8 kociąt) Jean Mill. Jego celem nie było bowiem stworzenie nowej rasy kota, a przeprowadzenie badań dotyczących białaczki u człowieka. Jean w tym samym czasie otrzymała również 5 innych kotów i dzięki temu mogła podjąć kolejną próbę krzyżowania. W efekcie udało się jej osiągnąć cel – na świat przyszły centkowane kocięta pozbawione dzikiego instynktu.

Kot bengalski – inteligentny dyplomata

Wracając jednak do rzeczywistości – kot bengalski to prawdziwe przeciwieństwo skomplikowanych charakterów (takich jak np. Sfinks). To bardzo towarzyski, choć początkowo nieufny zwierzak. Bez problemu zaakceptuje dzieci i inne zwierzęta, które przebywają w domu. W związku ze swoim pochodzeniem kot bengalski jest niezależny, ale to w żaden sposób nie wpływa na jego ekstrawertyczność. Uwielbia on bowiem przebywać w pobliżu człowieka i zawsze jest skory do zabawy. Żeby tego było mało, kot bengalski jest niezwykle inteligentnym stworzeniem. Wiedziałeś, że potrafi reagować na swoje imię? I że uwielbia wdawać się w zacięte dyskusje? Gama dźwięków wydawana przez kota bengalskiego jest niezwykle szeroka.

Pieskie życie turysty

Mało kto wie, że kot bengalski uwielbia spacery i piesze wycieczki. Jeśli zatem lubisz podróżować, śmiało kup swojemu pupilowi szelki i… W drogę! Kot bengalski bowiem z łatwością uczy się chodzić na smyczy. Mało tego – na dworze jest on w stanie niemal całkowicie zaspokoić swoją ciekawość, a także potrenować swoją zwinność i czujność.

Warto dodać, że kot bengalski jest idealnym przyjacielem dla osób bez doświadczenia z tymi zwierzakami. Jest stosunkowo zdrowy – do tej pory nie odnotowano właściwie żadnych problemów zdrowotnych związanych z tą rasą, a także niewymagający. Kot bengalski nie wymaga prawie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy wyczesać go raz w tygodniu, systematycznie czyścić uszy i od czasu do czasu przyciąć pazury. I… to by było na tyle. Prawda, że to dosłownie koci ideał?

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.