Jak pomóc psu w upalny dzień?

Pies

Upały bywają bezlitosne nawet dla ludzi. Spróbuj sobie zatem wyobrazić, co w tak piekielną pogodę czuje Twój pies! Pamiętaj, że mając grubą warstwę sierści i brak możliwości pocenia się, jest on na o wiele gorszej pozycji, niż Ty. Jeśli zatem jesteś odpowiedzialnym właścicielem, powinieneś wiedzieć, jak ulżyć psu w upalny dzień. Istnieje kilka metod, które pomogą mu przetrwać najgorsze upały – nie spodziewaj się jednak cudów. Naprawdę niewiele psów ucieszy się z temperatury przekraczającej 30 stopni, nawet przy najlepszej ochronie.

Spacery w cieniu

Przede wszystkim unikaj pełnego słońca. Choć to wydaje się oczywiste, latem ciężko znaleźć miejsce, gdzie słońce nie świeci. Spaceruj zatem po terenach zalesionych, najlepiej wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Jeśli Twój pupil musi jednak wychodzić częściej, nie męcz go długimi trasami w pełnym słońcu. Niech spacer w „godzinach szczytu” będzie krótki – wynagrodzisz mu to później, gdy słońce zacznie zachodzić.

Smarowanie łap

Mieszkając w mieście – niestety – nie ma możliwości całkowitego unikania betonu, który latem jest piekielnie gorący. W tej sytuacji pamiętaj, że Twój psiak, w przeciwieństwie do Ciebie, nie nosi butów. W upalny dzień może to sprawiać ogromny ból. Zadbaj zatem o poduszki łap Twojego przyjaciela, smarując je specjalnymi preparatami. W innym razie łapy staną się suche, co w konsekwencji będzie prowadzić do pękania. To natomiast może sprawić ból psiakowi przy poruszaniu się.

Mokry ręcznik

Mówi się, że proste metody często są najskuteczniejsze. Zastosowanie mokrego ręcznika jest najlepszym tego typu przykładem. Kiedy Twój psiak leży w domu, śmiało połóż na nim ręcznik nasiąknięty chłodną wodą. To, przynajmniej na chwilę, da zwierzakowi poczucie wytchnienia i odpoczynku od wszechobecnego gorąca.

Psie lody

Jedną z najpopularniejszych metod ochłodzenia się dla ludzi są oczywiście lody. Dlaczego więc psiaki nie miałyby doznać podobnej przyjemności? Stwórz dla swojego pupila psie lody! Wybierz ulubione warzywa i owoce Twojego psiaka. Jeśli jednak nie przepada on za takimi rarytasami, możesz również sięgnąć po ulubiony rodzaj mięsa! Włóż pokrojone kawałki wybranych produktów do foremek i zalej wodą, a następnie umieść w zamrażarce. Po kilku godzinach Twój przyjaciel będzie miał prawdziwą niespodziankę!

Kafelki

Choć brzmi to dość zabawnie, kafelki podłogowe również mogą okazać się wytchnieniem dla Twojego psa. Pamiętaj, że są one zdecydowanie chłodniejsze, niż panele czy parkiet. Nie zabieraj zatem psiakowi dostępu do chłodnego podłoża – otwórz drzwi do kuchni lub łazienki i pozwól mu przebywać na zimnych płytkach. To, z całą pewnością, pomoże Twojemu przyjacielowi się ochłodzić w upalny dzień.

Dużo wody

I wcale nie mamy tu na myśli basenu – choć to też, oczywiście, wspaniały pomysł! Niezależnie od tego, czy na dworze jest 20 stopni, czy 35, zawsze powinieneś mieć przy sobie wodę i miseczkę. Pamiętaj, że Twój pupil odczuwa gorąco znacznie bardziej, niż Ty, a odpowiedni poziom nawodnienia pomoże mu cieszyć się spacerem.

Mimo że istnieje wiele metod, które w znaczny sposób mogą pomóc Twojemu psiakowi znieść upały, bądź dla niego wyrozumiały. Upały są dla czworonożnych prawdziwą katorgą, toteż nie wymagaj od niego nagłego zastrzyku energii.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.