Adopcja zwierząt laboratoryjnych

Mysz zwierzęta laboratoryjne

Testowanie produktów na zwierzętach budzi coraz większe kontrowersje. Wielu ludzi decyduje się na zaprzestanie kupowania kosmetyków testowanych na żywych istotach, manifestując w ten sposób swój protest. I choć w Polsce testowanie artykułów chemicznych na zwierzętach jest niezgodne z prawem, tak leków – już nie. I ciężko się temu dziwić – zanim produkty farmaceutyczne trafią na sklepowe półki, muszą być przebadane pod każdym możliwym kątem.

Smutne zwieńczenie życia zwierząt laboratoryjnych

Co jednak dzieje się ze zwierzętami laboratoryjnymi, gdy te wykonają już swoją pracę? Niestety prawda jest niezwykle smutna – stworzenia, które w ogromnym stopniu przyczyniają się do rozwoju nauki, są po prostu usypiane. Gdy tylko mysz laboratoryjna wykona swoją pracę, odbiera się jej życie. Zlecenie zrealizowane – czas się pożegnać. Brzmi brutalnie, prawda? Niestety – choćbyśmy nie wiem jak bardzo chcieli, zwierzęta laboratoryjne nie są wypuszczane na wolność i nie mają możliwości cieszenia się ze swobody.

Czy jednak musi tak być?

Rzeczywistość nie musi być jednak aż tak smutna. I oto z pomocą przychodzimy my – ludzie. Niewiele osób wie bowiem, że zwierzęta laboratoryjne można, najzwyczajniej w świecie, adoptować! Za znajdowaniem nowych meldunków dla medycznych bohaterów stoi fundacja Lab Rescue, której misja jest prosta: znaleźć dom i dać szansę na dalsze życie.

Zwierzęta laboratoryjne, nie „zmodyfikowane”!

W tym momencie pewnie zastanawiasz się, czy adopcja zwierzaka laboratoryjnego jest bezpieczna. To zupełnie normalne, że w Twojej głowie pojawiają się obrazy zmutowanych królików, które mogą zagrażać Twojemu życiu. Czy jednak ta wizja ma pokrycie w rzeczywistości? Absolutnie nie. W laboratoriach zwierzaki przechodzą bowiem badania behawioralne i nieinwazyjne, co oznacza, że to całkowicie normalne istoty hodowlane, jakie można spotkać w sklepie zoologicznym.

Strach ma wielkie oczy

Zanim jednak zdecydujesz się na adopcję zwierzęcia laboratoryjnego, powinieneś zapoznać się z pewnymi aspektami, które mogą być dla Ciebie kluczowe. Przede wszystkim nie zapominaj, że przygarnięty pupil niemal zawsze na początku będzie przerażony. Daj mu zatem czas na oswojenie się i pamiętaj, że jego życie właśnie zmieniło się o 180 stopni. Przyzwyczajony do warunków laboratoryjnych szczur (bądź inny gryzoń lub zajęczak) trafia nagle do przytulnej klatki i… Co? Sądzimy, że on sam zadaje sobie podobne pytanie.

Podwójna adopcja – podwójne szczęście

Pamiętaj również, że jeśli Twoim marzeniem jest adopcja szczura, powinieneś przygarnąć od razu co najmniej dwójkę. Szczury to zwierzęta stadne, które absolutnie nie mogą być jedynakami. Zupełnie inaczej jednak sprawa ma się w przypadku chomików. Te z kolei są zawziętymi samotnikami, które nie powinny przebywać z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Działanie = efekt

Organizacja Lab Rescue działa na rzecz zwierząt od ponad trzech lat. W tym czasie wolontariuszom udało się uratować ponad 2 tysiące pupili, wśród których zdecydowaną większość (bo ponad tysiąc osobników) stanowią szczury. Nowe domy znalazły także myszy (ok. 400) oraz 10 królików. Fundacja podkreśla jednak, że jest otwarta na pomoc innym zwierzętom.

Jeśli zatem jesteś zdecydowany na adopcję laboratoryjnego pupila, nie zwlekaj! Koniecznie skontaktuj się z Lab Rescue i zgłoś swoją kandydaturę do procedury adopcyjnej. Jesteśmy przekonani, że nowy przyjaciel (lub przyjaciele!) będzie Ci niezmiernie wdzięczny – w końcu uratujesz mu życie. To brzmi dumnie, czyż nie?

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.