Zwierzęta to nie śmietnik!

Zwierzęta to nie śmietnik

Zaśmiecone trawniki na polskich osiedlach to już niestety norma. I pół biedy, jeśli mówimy o walających się papierkach – zdecydowanie najgorsze są resztki jedzenia. Bo przecież osiedlowe pieski i kotki sobie zjedzą, prawda? Owszem, zjedzą. Ale jakim kosztem? Pamiętajmy, że zwierzęta to nie śmietnik.

Ludzie przeciwko dokarmianiu

„Zwierzęta to nie śmietnik” to akcja społeczna przeciwko dokarmianiu zwierząt organizacji Miasto Jest Nasze. Ma ona na celu uświadomienie ludzi, że śmieci powinniśmy wyrzucać… do śmietnika. I choć wydawałoby się, że to „oczywista oczywistość”, niektórzy dalej z uporem maniaka kładą pod drzewami wygotowane kości kurczaka i resztki spleśniałego chleba.

Brak świadomości

Jesteśmy pewni, że ludzie nie robią tego w złej wierze. Po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, jak szkodliwe mogą być tego typu nawyki. A są – i to bardzo. Sam pomyśl – co dzieje się z resztkami mięsa pozostawionymi w pełnym słońcu na osiedlowej górce? W jakim tempie zaczyna rozkładać się jedzenie latem? Ile czasu musi upłynąć, żeby bułka spleśniała? No właśnie.

Ulga dla dziko żyjących

Akcja dotyczy nie tylko zwierząt domowych, ale także (a może przede wszystkim) dzikich. Warto pamiętać, że z udomowionym psem właściciel w każdym momencie może iść do weterynarza. Wyobrażasz sobie jednak cierpienie dzikiego lisa, który uraczy się zepsutym kurczakiem?

https://miastojestnasze.org/dokarmianie-zwierzat-zepsutym-jedzeniem/

My też możemy pomóc!

Organizacja Miasto Jest Nasze zachęca wszystkich do aktywnego udziału w akcji. Przygotowała bowiem kilka grafik, które każdy z nas może pobrać, wydrukować i rozwiesić na terenie swojego osiedla lub parku. Jeśli chcesz, również możesz pomóc! Ilustracje można pobrać z tej strony.

Czy mogę zrobić coś więcej?

Jeśli widzisz sąsiada, który dokarmia chlebem gołębie, śmiało zwróć mu uwagę. Jesteśmy przekonani, że ten człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że pieczywo nie jest naturalnym pokarmem dla ptactwa. Sąsiad, zamiast pomóc, serwuje tym zwierzakom ogrom cierpienia i chorób. I, prawdopodobnie, robi to zupełnie nieświadomie!

Ratujmy co się da

Pamiętaj, że zwierzęta nie układają sobie zbilansowanej diety. Człowiek, właśnie poprzez dokarmianie, doprowadził do tego, że dzikie stworzenia jedzą dokładnie to, co ten im zaserwuje. Jeśli zatem czujesz nieodzowną potrzebę nakarmienia swoich mniejszych braci, rób to jedzeniem przeznaczonym stricte dla nich. Warto zdawać sobie bowiem sprawę z tego, że my jemy jedzenie dedykowane ludziom, a zwierzęta – zwierzętom.

https://miastojestnasze.org/dokarmianie-zwierzat-zepsutym-jedzeniem/

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.