Wirtualna adopcja, czyli nieocenione wsparcie

Powszechnie wiadomo, że najlepszą formą pomocy zwierzakom jest po prostu adopcja. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie każdy jest w stanie przygarnąć pod swój dach czworonoga. Poszczególni ludzie prowadzą różny tryb życia, a to z kolei, bardzo często, utrudnia wzięcie na swoje barki takiej odpowiedzialności. Pamiętaj jednak, że bezpośrednia adopcja nie jest jedynym rodzajem wsparcia, jakie możesz okazać bezdomnym zwierzakom. Czym zatem jest wirtualna adopcja, w jaki sposób pomaga i jak można jej dokonać? Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wirtualna adopcja – na czym polega?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, wirtualna adopcja jest wspaniałą formą pomocy, którą możesz zaoferować bezdomnym zwierzakom. Nie musisz w tym celu odwiedzać schroniska ani nawet zastanawiać się, czy podołasz. Aby dokonać wirtualnej adopcji nie musisz bowiem wychodzić z domu. Brzmi nierealnie, prawda? Nic bardziej mylnego! W dobie Internetu można bowiem nieść wsparcie nawet na odległość. Warto jednak zaznaczyć, że przed podjęciem jakichkolwiek kroków polecamy skontaktować się z wybraną organizacją i upewnić się, czy jest ona zainteresowana tego typu działaniem.

Jak wirtualnie zaadoptować zwierzaka?

Jeśli zatem nie masz możliwości fizycznej adopcji zwierzaka, a mimo to chciałbyś pomóc – nie martw się! Jesteś w stanie to zrobić. Aby dokonać wirtualnej adopcji, odwiedź stronę www wybranego przez siebie schroniska (lub fundacji) i sprawdź zakładkę przedstawiającą zwierzaki do adopcji. Wybierz czworonoga, któremu chciałbyś pomagać i raz w miesiącu przelewaj na jego konto symboliczną kwotę, za którą wolontariusze będą w stanie kupić karmę, dokonać niezbędnych szczepień, czy przeprowadzić ewentualne leczenie. Pamiętaj, aby w tytule przelewu wpisać imię czworonoga, którego chcesz zaadoptować!

Ile to kosztuje?

Każda z organizacji ustala kwotę wirtualnej adopcji indywidualnie. Warto jednak zaznaczyć, że najczęściej nie istnieje żaden próg minimalny, który musisz spełnić. Pamiętaj, że nawet najmniejsza kwota przelewana systematycznie co miesiąc jest dla schroniska nieocenionym wsparciem. Z reguły jednak przyjmuje się, że utrzymanie jednego psiaka w schronisku to ok. 50 zł. miesięcznie, zaś kota – 30 zł. Podkreślamy jednak raz jeszcze – wszystko jest zależne od organizacji, którą wybierzesz. A może chciałbyś adoptować bardziej niespotykane zwierzę? Koniecznie poczytaj o adopcji pszczół – koszt pomocy jednej to 2 zł.

Integracja w szkole i pracy

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu, iż 50 zł miesięcznie dla jednego człowieka będzie niewielką kwotą, zaś dla innego – ogromną. W związku z tym warto zaznaczyć, że nie musisz dokonywać adopcji jednostkowo! Możesz wspomnieć o takiej możliwości swoim współpracownikom lub kolegom ze szkolnej ławki, a następnie „zrzucić się” na przelew dla jednego czworonoga. Tego typu działanie to nie tylko bezcenna pomoc, ale także wspaniała możliwość do zintegrowania się z ludźmi, którzy Cię otaczają.

Jestem zdecydowany!

Jeśli zatem zechciałbyś dokonać wirtualnej adopcji – cudownie! Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrany przez Ciebie zwierzak będzie miał większe fundusze na swoje utrzymanie, a w konsekwencji, z całą pewnością, będzie się czuł znacznie lepiej. Pamiętaj i uświadamiaj innych, że fizyczna adopcja nie jest jedyną formą pomocy, którą można zaoferować bezdomnym zwierzakom.

Liczy się każda cegiełka!

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.