Ragdoll – kot jak „szmaciana lalka”?

Kot ragdoll

Ragdoll to, w wolnym tłumaczeniu, po prostu szmaciana lalka. Nie ma to jednak nic wspólnego z przedmiotowym traktowaniem zwierząt! Nazwa rasy ma zdecydowanie mniej skomplikowaną genezę. Jeśli bowiem weźmiesz Ragdolla na ręce, ten rozluźni i wyciągnie się… Jak szmaciana lalka! To jednocześnie wspaniałe i czasochłonne zwierzaki. Jak zatem dbać o tę rasę kota? W jaki sposób dbać o ich instynkt? Czy sierść Ragdolla wymaga specjalnej pielęgnacji? Co z pokarmem? Jeśli szukasz odpowiedzi, serdecznie zapraszamy do lektury!

Futrzak z Kalifornii

Mało kto wie, że Ragdoll to stosunkowo nowa rasa. Pierwsze wzmianki o tych puchatych stworzeniach pojawiły się bowiem dopiero w latach sześćdziesiątych. To właśnie wtedy powstała pierwsza hodowla, a jej założycielką była Ann Baker z Kalifornii. Kobieta postanowiła połączyć kota podobnego do rasy angora z innym „mruczkiem” nieznanej rasy. W ten sposób stworzyła pierwszą linię hodowli.

Charakterny ekscentryk?

Przedstawiciele rasy Ragdoll mają niezwykle wielu miłośników. I ciężko się temu dziwić! W końcu to nie tylko urocze, puchate stworzenia z niebieskimi oczami. To także niesamowicie towarzyskie istoty. Ragdolle są łagodne i potulne, a także bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Pod tym względem przypominają odrobinę koty syjamskie, które również łakną ludzkiego towarzystwa. Ragdolle chodzą za swoimi właścicielami krok w krok – to właśnie dlatego zwykło się mówić, że są one psami w kociej skórze. Oprócz tego to zwierzęta niezwykle inteligentne i spokojne – nade wszystko cenią sobie zabawę i przytulanie ze swoim człowiekiem.

Ragdoll w domu

Koty Ragdoll to, bez wątpienia, wspaniali współlokatorzy. Świetnie przystosowują się do życia w mieszkaniu, jednak uwielbiają obserwować otoczenie – na przykład z parapetu. Pamiętaj jednak, że kot, nawet najbardziej uroczy, to dalej kot. A to oznacza, że potrzebuje on specjalnych warunków, w których będzie mógł odsłonić tę dziką naturę. Zapewnij swojemu pupilowi dużo przestrzeni do wspinaczki, do chowania się, a także do wypoczynku. Oprócz tego wyposaż dom w różnego rodzaju drapaki i zabawki. Jeśli masz możliwość – umieść legowisko swojego Ragdolla na parapecie lub na innym „podwyższonym” miejscu. Możesz być pewien, że Twój kot będzie przeszczęśliwy!

Pielęgnacja bujnej sierści

Wbrew pozorom pielęgnacja sierści Ragdolli jest całkiem łatwa. Aby Twój kot pięknie się prezentował, wystarczy regularne, cotygodniowe wyczesywanie. W tym, bez wątpienia, pomogą Ci przysmaki, którymi będziesz mógł nagradzać prawidłowe zachowanie pupila. Dodatkowo ważne jest, abyś przyzwyczajał swojego Ragdolla do szczotki od najmłodszych lat. Takim zachowaniem sprawisz, że Twój kot nie tylko pozwoli Ci na czesanie, ale także będzie je uwielbiał!

Ragdoll – trudne zwierzę?

Zdecydowanie nie, jeśli poświęcisz mu wystarczająco dużo czasu. Ragdolle to koty, które nade wszystko łakną kontaktu z człowiekiem. Jeśli więc marzy Ci się prawdziwy przyjaciel na dobre i na złe, Ragdoll będzie strzałem w dziesiątkę! Te wyjątkowo duże koty to nie tylko piękne stworzenia, ale także wspaniali towarzysze, którzy z radością umilą Ci każdy dzień.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.