Kot Szkocki Zwisłouchy – czworonożna sowa?

Kot Szkocki Zwisłouchy to, bez wątpienia, niezwykle niespotykana rasa. Wynika to zapewne z faktu, że została odkryta stosunkowo niedawno, bo w latach 60. XX wieku. Co ciekawe – Szkocki Fold (tak brzmi bowiem jego druga nazwa) został stworzony przez całkowity przypadek! Zapraszamy zatem do bliższego zapoznania się ze Szkockim Zwisłouchym. Gwarantujemy, że będzie to wyjątkowo ciekawe spotkanie!

Zabawny kot z sąsiedztwa

Historia Kota Szkockiego Zwisłouchego rozpoczyna się na początku lat 60 XX wieku w Szkocji, a konkretniej niedaleko farmy Williama Rossa. To właśnie tam, na posesji swojej sąsiadki, mężczyzna zauważył bowiem zabawną kotkę ze śmiesznymi uszami – Sussie. Traf chciał, że żona farmera absolutnie zakochała się w czworonogu i poprosiła jego właścicielkę, by po okoceniu podarowała jej jednego kotka. I tak też się stało – do państwa Rossów trafiła dziewczynka o imieniu Snooks, która po kilku latach została połączona z rudym Kotem Brytyjskim. W miocie znajdował się jeden kłapouchy samczyk – Snowball, w późniejszych latach połączony z białą Brytyjską Kotką. Miot liczył aż pięć zwisłouchych samców i to właśnie one zapoczątkowały istnienie pierwszej hodowli Szkockich Foldów – Denisla.

Melancholijny introwertyk?

Choć uszy przedstawicieli rasy Kot Szkocki Zwisłouchy mogłyby sugerować, że są to zwierzaki nostalgiczne i przygnębione, prawda jest zupełnie inna. To czworonogi niezwykle towarzyskie i radosne, posiadające umiarkowany temperament. Niektóre osobniki są jednak ciche i nieco nieśmiałe – pamiętaj, że koty, tak samo jak ludzie, mają charaktery. I choć rasowe czworonogi mogą posiadać pewne tendencje do określonych cech osobowości, to nigdy nic pewnego. Możesz trafić zatem zarówno na nienachalnego pupila, jak i na wyjątkowego ekstrawertyka. Z reguły jednak mówi się, że Szkockie Foldy są uległe i kompromisowe, toteż rasa ta nie jest w żadnym stopniu kłopotliwa.

Wygodnicki piecuch

W przeciwieństwie do większości przedstawicieli gatunku, Kot Szkocki Zwisłouchy jest typowym domatorem. Ta cecha charakteru upodabnia go nieco do Kota Perskiego, jednak Fold osiągnął w tej konkurencji znacznie wyższy poziom. Okazuje się bowiem, że Zwisłouchy, zamiast wspinaczki po meblach, bez dwóch zdań wybierze spokojny spacer. To samo tyczy się spacerów… Bezsensowne chodzenie po trawie? Nie ma opcji – Fold zdecydowanie woli miękką kanapę.

Zdrowie i pielęgnacja

Na dzień dzisiejszy Kot Szkocki Zwisłouchy uznawany jest za stosunkowo zdrową rasę. Potencjalny hodowca musi jednak uważać na dziedziczne problemy z budową chrząstki ucha oraz stawów. Jeśli jednak kupisz kota w zarejestrowanej hodowli, nie powinieneś borykać się z tego typu problemami. Legalne działalności powinny bowiem zapobiegać tym wadom, a więc od lat „udoskonalają” rasę. Pielęgnacja Folda nie budzi natomiast absolutnie żadnych wątpliwości – wystarczy cotygodniowe szczotkowanie sierści. I już.

Czy Szkocki Fold jest dla mnie?

Jeśli nie masz doświadczenia w opiece nad czworonogami, Kot Szkocki Zwisłouchy prawdopodobnie będzie odpowiednią rasą dla Ciebie. Pupile te nie są bowiem przesadnie wymagające, jednak bezwzględnie potrzebują bliskości człowieka. Jeśli zatem poświęcisz swojemu zwierzakowi trochę swojego cennego czasu, możesz być pewien, że ten odwdzięczy Ci się ze zdwojoną siłą. A może obawiasz się, że Twoje mieszkanie jest za małe dla Folda? W tym miejscu chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości – przedstawiciele tej rasy czują się dobrze nawet na niewielkich metrażach. Jeśli zatem jesteś zdecydowany na nowego przyjaciela w swoim życiu – nie wahaj się! Jesteśmy pewni, że towarzystwo Folda dobrze Ci zrobi. Jego po prostu nie da się nie lubić!

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.