Chow-chow – pies w lwiej skórze

Pies Chow Chow

Istnieje kilka gatunków zwierząt, które przypominają lwa, ale jednocześnie lwem nie są. Jakiś czas temu pisaliśmy o królikach rasy lewek miniaturka, które, bez dwóch zdań, są podobne do króla dżungli. Dziś natomiast skupimy się na najlepszym przyjacielu człowieka. Nie ulega wątpliwości, że przedstawiciele rasy Chow-chow to psiaki w prawdziwej lwiej skórze! Serdecznie zapraszamy do lektury.

Chow-chow – najstarsza znana rasa

Mało kto wie, że te urocze zwierzaki mają niezwykle bogatą historię. Są bowiem najstarszą rasą znaną współczesnej kynologii! Obecnie mówi się, że psiaki rasy Chow-chow przybyły do nas z Chin, a konkretnie z Mongolii. Były towarzyszami dla tamtejszych pasterzy i wspaniałymi stróżami owiec i krów. To jednak nie jedyne umiejętności przedstawicieli tej rasy. Chow-chowy ówcześnie były także psami myśliwskimi oraz zaprzęgowymi, a ich gęste futro skutecznie chroniło ich przed mroźnymi zimami.

Kierunek: Daleki Wschód

Chow-chowy, za sprawą Mongołów, stały się coraz bardziej rozpoznawalną na świecie rasą. W związku z tym w niedługim czasie zawędrowały na Daleki Wschód, gdzie stały się towarzystwem dla marynarzy. I to właśnie z nimi psy rasy Chow-chow dotarły aż do Anglii, gdzie wzbudziły prawdziwą sensację. Czy jednak należy się temu dziwić? Zdecydowanie nie. Wystarczy bowiem spojrzeć na ich niedźwiedzią mordkę, lwią grzywę i granatowy język! Z czasem przedstawiciele rasy Chow-chow zyskały sympatię nawet samej Królowej Wiktorii.

Chow-chow – mentalny Hipogryf

Pewnie doskonale kojarzycie scenę z trzeciej części „Harry’ego Pottera”, kiedy to główny bohater miał zaskarbić sobie szacunek Hipogryfa Hardodzioba. Podobnie sprawa ma się w przypadku Chow-chowów! To niezwykle dumne psy, które bardzo łatwo urazić. Więź z pupilem tej rasy powinna być budowana na wzajemnym zrozumieniu – wtedy, z całą pewnością, przetrwa wszystko. Chow-chowy są wyjątkowo powściągliwe w okazywaniu uczuć i niezwykle pamiętliwe. Jeśli jednak zasłużysz sobie na szacunek pupila tej rasy, możesz być z siebie dumny. Z dużym prawdopodobieństwem to właśnie Ciebie wybrał na swojego jedynego przewodnika.

Wyjątkowo trudna rasa

Wbrew uroczemu wyglądowi Chow-chowy to niezwykle trudne w ułożeniu psy. Są one bowiem wyjątkowo niezależne i uparte, a bywają także agresywne. W związku z tym, marzysz o codziennym towarzystwie najlepszego przyjaciela człowieka, ale nie masz doświadczenia z psiakami, lepiej wybierz inną rasę. Przedstawiciele rasy Chow-chow mogą mieć bowiem problemy w kontaktach z innymi psami, co oznacza, że będą wymagać odpowiedniej socjalizacji i wymagających treningów.

Mam doświadczenie!

Jeśli jednak masz już doświadczenie z psami i wiesz, że Chow-chow nie „wejdzie Ci na głowę”, śmiało szukaj dobrej hodowli. Mimo wszystko to rasa bardzo silnie przywiązująca się do swojego właściciela i mocno w niego zapatrzona. Dodatkowo Chow-chowy są także wspaniałymi stróżami, które raczej negatywnie nastawiają się do obcych. Dla jednych to plus, dla drugich – minus. Jeśli jednak uważasz tę cechę za pozytyw i potrzebujesz kompana, który ochroni Cię przed złodziejami – nie trafisz lepiej.

Przedstawiciele rasy Chow-chow to wspaniałe i wyjątkowo wierne stworzenia. Są one bowiem doskonałymi przyjaciółmi dla swojego opiekuna, którego same wybierają. Akceptują jednak także innych członków rodziny, pod warunkiem, że ci okazują mu należyty szacunek. Jeśli zatem marzysz o przyjacielu na dobre i na złe oraz masz doświadczenie w wychowywaniu psa – nie wahaj się! Jesteśmy pewni, że Chow-chow, wprawdzie niezbyt wylewnie, ale bardzo szybko okaże Ci sympatię.

Zostaw komentarz

Zaznacz wszystkie
Oświadczam *, że zapoznałem /łam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.
Oświadczam *, że mam ukończone 16 lat i wyrażam w sposób świadomy i dobrowolny zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w procesie rejestracji rozwiń w postaci: indywidualnego ID nadawanego podczas rejestracji, IP i daty rejestracji, IP i daty potwierdzenia rejestracji, adresu e-mail, imienia, województwa w celu:

* umożliwienia mi korzystania z Serwisu, realizacji usług świadczonych przez Serwis, wypełnienia zobowiązań wynikających z umów zawartych pomiędzy mną a Serwisem oraz świadczenia na moją rzecz przez Administratora usług drogą elektroniczną;

* prowadzenia marketingu produktów i usług własnych Administratora, jak również powiązanych z nim podmiotów ( „Partnerów”), w tym marketingu przy wykorzystaniu platform RTB oraz informatycznych urządzeń końcowych;

* zautomatyzowanego przetwarzania - profilowania moich danych osobowych, prowadzących do analizy i prognozy osobistych preferencji, zachowań i postaw pod kątem działań marketingowych. Oświadczam, iż jest mi wiadome i akceptuję fakt, że proces profilowania skutkuje przygotowaniem spersonalizowanych ofert handlowych, rabatów i promocji, a nadto w każdym momencie przysługuje mi prawo do wniesienia od niego sprzeciwu;

* na otrzymywanie informacji handlowych przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych (zgodnie z ustawą z dnia 26 sierpnia 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. z 2002 r Nr 144 poz 1204 ze zmianami), w szczególności na przesyłanie na mój adres e-mail podany w procesie rejestracji spersonalizowanych informacji handlowych o produktach i usługach własnych Administratora, jak również współpracujących z nim podmiotów ( „Partnerów

* na przekazanie moich danych osobowych uzyskanych w procesie rejestracji i tworzenia konta Użytkownika wskazanym w Regulaminie Partnerom Administratora w celach tożsamych ze wskazanymi w powyższych oświadczeniach.
zwiń
Zapisz się i pomóż zwierzakom

Dzięki każdemu wypełnionemu formularzowi będziemy mieli możliwość przekazania niezbędnych artykułów dla potrzebujących zwierzaków. Pomoc jest możliwa dzięki reklamodawcom, z którymi prowadzimy współpracę.


Wypełnienie formularza zupełnie nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzakom!

Mops
Ciastko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.